پیشانی ساختمان

قیمت پوشش سقف
قیمت پوشش سقف
فوریه 26, 2020
ساخت پیشانی ساختمان
ساخت سردرب و پیشانی ساختمان
فوریه 26, 2020

پیشانی ساختمان

در واقع پیشانی ساختمان دو وظیفه اصلی را انجام می دهند، اول، موانعی هستند که فضای داخلی ساختمان را از محیط خارجی جدا می کنند. دوم، بیش از هر جزء دیگر، تصویر ساختمان را ایجاد می کنند و پیشانی ساختمان با کارایی بالا را می توان به عنوان محفظه های بیرونی تعریف کرد که از کمترین انرژی ممکن برای حفظ محیط داخلی راحت استفاده می کنند که باعث ارتقای سلامت و رفاه ساکنان ساختمان می شود و این بدان معنا است که پیشانی ساختمان با عملکرد بالا صرفاً موانعی بین داخل و خارج نیستند، بلکه سیستم های ساختمانی هستند که با واکنش فعالانه به محیط خارجی ساختمان فضاهای راحت ایجاد می کنند و مصرف انرژی ساختمان ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

پیشانی ساختمان با کارایی بالا در طراحی، توجه به عوامل اقلیمی و محیطی، مواد، اجزاء، عملکرد ساختمان، روش‌های بهبود آسایش ساکنان، ساخت، ساخت و ساز، تأثیرات بر سایر سیستم‌های ساختمان، بهره ‌برداری و در نهایت تخریب و یا نوسازی بسیار مهم است که بنابراین فناوری‌های نوظهور ساختمان، سیستم‌ها، ابزارها و روش‌های تولید در تلاش ما برای بهبود عملکرد پیشانی ساختمان و در نتیجه عملکرد ساختمان‌ها و محیط ساخته شده ضروری است. البته در حالی که برخی از پیشانی ساختمان عظیم و با ابهت هستند، برخی ممکن است ساده و ساده باشند و می توان پیشانی ساختمان را با قوس های بزرگ و میخ های بلند تزئین کرد که یک پیشانی ساختمان با دقت طراحی شده است تا با مدل و معنای ساختمان مطابقت داشته باشد.

اهمیت پیشانی ساختمان

طراحی پیشانی ساختمان تماماً در مورد نوآوری و سبک است و معماران از آزمایش طرح های مد روز برای تغییر کامل ظاهر و احساس ساختمان دریغ نمی کنند زیرا پیشانی ساختمان به طور کلی در مقایسه با بقیه سازه های ساختمان دارای جزئیات و خاص تر است و طراحی پیشانی ساختمان در معماری عناصر مختلفی از جمله نوع درب ورودی و ابعاد پنجره ها، مصالح ساختمانی ایده آل برای آن سازه و غیره را در نظر می گیرد. به همین جهت پیشانی ساختمان به دلایل بیشماری اهمیت دارد و اولین نکته طراحی برای تحت تاثیر قرار دادن است. اولاً، این فرصت را به معمار می دهد تا طرحی کاملاً جدید و نفیس را معرفی کند و اگر نمی‌خواهید ساختمان شما خیلی معمولی یا استاندارد شود، پس ایجاد پیشانی ساختمان خاص برای تحسین تمام نگاه ها اطراف، کلید اصلی است.

مورد دوم اهمیت پیشانی ساختمان این است که مانند یک مانع عمل می کند و در تعیین جریان هوا و نور طبیعی به ساختمان نقش دارد و باید به شرایط محیطی ضروری پاسخگو باشد که اگر ساختمان در منطقه ای ساخته می شود که شرایط آب و هوایی سخت و طوفان را تجربه می کند با داشتن یک پیشانی ساختمان استراتژیک و مستحکم برای ساختمان ، می توان به ساختمان کمک کرد که دست نخورده و ناامید بماند. همچنین پیشانی ساختمان بهره وری انرژی را به ارمغان می آورد به شکلی که به غیر از جلوه های بصری جذاب، پیشانی ساختمان نیز برای بهره وری انرژی ضروری است و می توانند با به حداقل رساندن قرار گرفتن در معرض نور خورشید و کاهش نیازهای سرمایشی ساختمان، هزینه انرژی شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. البته پیشانی ساختمان یک سیستم نمای خوب نیز امنیت بهتری را تضمین می کند.

کاربرد های پیشانی ساختمان

پیشانی ساختمان، در ساختمان های مسکونی و تجاری، رنگ و بوی ساختمان را تعیین می کنند و این نه تنها یک فرصت ایده آل برای به نمایش گذاشتن شخصیت ساختمان است، بلکه به شما این امکان را می دهد که از ساختمان در برابر تغییرات آب و هوایی و سایر شرایط طبیعی مانند آکوستیک، انرژی و نور محافظت کنید که به عنوان مانعی بین نمای داخلی و خارجی ساختمان، از هویت خاص خود برخوردار است. همچنین پیشانی ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تأکید بر طراحی است و بسیاری از ساختمان‌ها به طرح‌ های استانداردی رضایت می ‌دهند که مقررات ساختاری را رعایت می ‌کنند اما فاقد هر نوع خاصیت هستند و این تأثیر مخربی بر مکان ‌هایی دارد که ما در آن زندگی می ‌کنیم و ساختمان‌ هایی که همگی چیز خاصی ندارند.

همان طور که گفتیم تاثیر زیادی بر جریان هوا و نور در ساختمان و همچنین نحوه مقابله با شرایطی محیطی خواهد داشت که به عنوان مثال، پیشانی ساختمان می تواند به جلوگیری از تشکیل یک گرد باد یا آسیب پذیر بودن ساختمان در برابر تابش باد شدید کمک کند و برخلاف سایر سیستم های ساختمانی، پیشانی ساختمان ویژگی های ظاهری و عملکرد برتر را به شیوه ای ترکیب می کند و اغلب از نظر طراحی مهمترین جنبه است، زیرا لحن را برای بقیه ساختمان تعیین می کند. زیرا پیشانی ساختمان می تواند به هر وجه عمدتاً عمودی پوشش ساختمان، مانند یک دیوار خارجی اشاره کند و گاهی اوقات اصطلاح پیشانی ساختمان به طور خاص برای اشاره به بخش های خارجی ساختمان ‌ها به کار می ‌رود که تأکید معماری خاصی دارند.

البته پیشانی ساختمان، هم به دلیل زیبایی، نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین ارتباط طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد و با نوآوری های جدید در مواد، ایده ها و طراحی، پیشانی ساختمان می تواند فرصت های زیادی را برای ساختمان ها باز کند و از آنجایی که ما دائماً از ساختمان‌هایی که در آن زندگی می‌کنیم و در آن کار می‌کنیم تقاضای بیشتری می‌ کنیم که چه میزان مصرف انرژی آن‌ها به این صورت باشد، چه میزان مناسبی که در یک مکان خاص قرار می‌گیرند، پیشانی ساختمان بخش مهمی در این امر است.

طراحی با ابهت، دکوراسیون، ورودی اصلی ساختمان و پیشانی ساختمان است و نوآوری های تکنولوژیکی منجر به توسعه مصالح نما با صرفه جویی در انرژی شده است و این محصولات پیشرفته انرژی خورشیدی را جذب می کنند و در بسیاری از ساختمان های تجاری و مسکونی به عنوان منبع ثانویه تولید برق مورد استفاده قرار می گیرند که توسعه مصالح نمای پایدار که قابلیت محافظت از ساختمان‌ها در برابر شرایط محیطی مانند گرما، باد و باران را ارائه می‌دهد، عامل اصلی رشد تقاضای آن است. نوع پیشانی ساختمان که انتخاب می کنید نقش مهمی در برجسته کردن ساختمان شما از نظر زیبایی شناسی و همچنین عملکرد عاقلانه دارد که انتظار می ‌رود که تقاضای محصول در ساختمان‌های تجاری در هشت سال آینده به دلیل نیاز روزافزون به اقدامات ایمنی و محیط بهتر در صنعت شرکت‌ها و جذابیت بالا باقی بماند.

متریال پیشانی ساختمان

پیشانی ساختمان تولید شده از اجزای فولادی ممکن است در سیستم‌های نمای مدرن مورد استفاده قرار گیرد، مانند ورق‌های فولادی پروفیل و پانل‌های کامپوزیت (ساندویچی)، پانل‌های کاست تخت و صلب با لبه‌های تا شده، دیوارهای پرکننده فولادی سبک، مقاطع فولادی توخالی، سیستم‌های پشتیبانی لعاب فولادی ضد زنگ که چند نام ببرید سیستم پیشانی ساختمان استیل ارائه دهنده انواع رنگ ها و بافت سطحی امکان پذیر است و همچنین بارهای وارده بر سازه نگهدارنده را به حداقل می رساند. همچنین اجرای نمای پیشانی ساختمان در زمان های کمتری انجام می شود و از آنجایی که فولاد غیر قابل احتراق است و در برابر آسیب در پیشانی ساختمان مقاوم است و سطح بالایی از عایق حرارتی و صوتی را می توان ارائه می دهد.

همچنین پیشانی ساختمان سفالی چیزی نیست جز پانل های ساخته شده از سفال که می توانند بر روی دیوارهای خارجی یا پیشانی ساختمان پوشانده شوند و اگرچه این بخش شیشه‌ای و آلومینیومی اخیراً به مناظر شهری افزوده شده‌ اند که عمدتاً از غرب به عاریت گرفته شده‌اند، اما پیشانی ساختمان سفالی مانند آجرهای روبرو یا کاشی‌های سفالی برای سال‌ها مورد استفاده قرار گرفته‌اند و حاصل فناوری پیشرفته و فرآیندهای پخت پیشرفته هستند و از این رو در برابر محیط بیرونی بسیار مقاوم هستند که در مقایسه با رنگ، که می تواند با گرد و غبار و خاک لکه دار به نظر برسد، پیشانی ساختمان ، رنگ را برای مدت زمان طولانی تری حفظ می کنند و از آنجایی که آنها از سفال ساخته شده اند، قدرت مقاومت در برابر آب و هوا آن ها را بسیار با دوام می کند که برای چندین دهه دوام می آورد.