پوشش سقف

پوشش سقف شیبدار
پوشش سقف شیبدار
فوریه 26, 2020
پوشش سقف شینگل
پوشش سقف شینگل
فوریه 26, 2020

پوشش سقف

در میان تمام تعمیرات اساسی خانه، نصب پوشش سقف جدید بدون شک یکی از مهمترین آنها است و هنگام تعویض سقف باید موارد زیادی را در نظر بگیرید، اما هرگز نمی خواهید اجازه دهید سقف قدیمی خراب شود، آب می تواند داخل خانه شما را از بین ببرد، از عایق اتاق زیر شیروانی گرفته تا آشپزخانه که به سختی بازسازی شده، تا اتاق خانواده زیرزمین با یک تلویزیون صفحه بزرگ و مشکلات کمتر خانه می تواند فاجعه بارتر از سقف خراب کند. همچنین تعویض و نصب پوشش سقف خیلی سخت نیست ، اما اگر یکی از بخش ها خراب شد، ایده خوبی است که سقف خود را بررسی کنید تا بقیه یکپارچگی آن بررسی شود. همچنین ممکن است بسته به اندازه منطقه و نوع تعمیرات، برای تعمیر پوشش سقف هنگام بازسازی سقف نیز ممکن است مجوز لازم باشد و هنگامی که احساس کردید که پوشش سقف شما به پایان عمر مفید خود نزدیک می شود، قبل از درخواست پیشنهاد از پیمانکاران سقف، این اصول را بررسی کنید.

 

مواد اولیه پوشش سقف

انتخاب گزینه های پوشش سقف شما اغلب به محل و سلیقه شخصی شما بستگی دارد و به عنوان مثال، سقف فلزی به دلیل مقاومت در برابر آتش در برخی مناطق یک انتخاب استاندارد است که در مقابل، سبک‌های خانه غالب در مناطق دیگر ممکن است به ابزار کاشی تحت تأثیر اسپانیایی نیاز داشته باشند و نیز بر مواد پوشش سقف که می توانید استفاده کنید تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، شینگل های چوبی را می توان برای سقف های شیب دارتر استفاده کرد، اما برای پوشش سقف های صاف تر و کم شیب مناسب نیستند. البته رایج ترین انتخاب ها برای پوشش سقف مسکونی و بالاترین جزء یک ساختمان است می باشد که به عنوان یک پوشش سازه ای برای محافظت از سازه در برابر عناصر (مانند باران، خورشید، باد و غیره) عمل می کند.

پوشش سقف ها از نظر ساختار همانند طبقات بالا ساخته می شوند، البته ممکن است شکل سطوح بالایی آنها متفاوت باشد و سقف ها در طیف وسیعی از اشکال و اندازه ها، از جمله مسطح، شیبدار، طاقدار، گنبدی، و ترکیبی ساخته شده اند که بستگی به مسائل فنی، اقتصادی و زیبایی شناختی دارد. سقف از یک عنصر ساختاری تشکیل شده است که پوشش سقف را در جای خود نگه می دارد، تیرهای پورتال، دال ها (با یا بدون تیر)، پوسته ها و گنبدها نمونه هایی از عناصر سازه ای هستند. ورق های AC، ورق های زونا چوب سخت، کاشی، تخته سنگ یا خود دال همگی می توانند به عنوان پوشش سقف استفاده شوند و باران و برف مستقیم تر و به مقدار بیشتر بر روی سقف و پوشش سقف نسبت به دیوارها می بارد و در نتیجه، باید یک مانع قابل توجه برای ورود باران ایجاد کند، و ضد آب و هوای قوی به ویژه حیاتی است و به طور همزمان، چارچوب سقفی که پوشش سقف را پشتیبانی می کند باید به اندازه کافی محکم و پایدار باشد و یک پوشش سقف علاوه بر این ویژگی ها باید دارای عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش و عایق صدا نیز باشد.

عملکرد های پوشش سقف

پوشش سقف پایه اصلی سقف های مسکونی با شیب کم و همچنین ساختمان های جانبی مانند مغازه ها، سوله ها و سایر سازه های کاربردی است و پوشش سقف نورد شامل رول های بلندی از مواد آغشته به مواد معدنی و آغشته به آسفالت است که روی آن گرانول های معدنی قرار دارند که یکی از ارزان ترین مصالح سقف است، اما ارزش زیبایی شناختی زیادی ندارد و نوارهای بزرگ و نازک یک راه سریع و راحت برای پوشاندن یک ساختمان با سقف شیبدار مانند یک کارگاه است که در آن ظاهر مهم نیست که می توان آن را با روش کاهش مشعل یا با میخ های سقفی اجرا کرد و به طور متوسط این نوع پوشش سقف قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشد حدود 10 سال دوام می آورد.

پوشش سقف شیب دار با کامپوزیت آسفالت جزء محبوب ترین مصالح سقف در است و این قطعه سه زبانه ای ساخته شده از پایه فایبرگلاس با گرانول های آسفالت و معدنی، انتخاب خوبی برای اکثر نیازهای سقف خانه است و آنها یک متریال سقفی نسبتاً سبک اما بادوام هستند که پوشش سقف کامپوزیت در خم شدن و انطباق با حرکات سقف به دلیل انبساط و انقباض برتری دارد. آنها معمولاً با ضمانت 20 تا 30 ساله ارائه می شوند و تعویض پوشش سقف به شکلی است که تقریباً هر شرکت سقف سازی با نصب این بخش ها آشنایی دارد. البته نوع پوشش سقف فلزی سقف درز ایستاده است که به این دلیل نامگذاری شده است که پانل های پوشش سقف آلومینیومی یا فولادی در درزهای برجسته به هم متصل می شوند تا رطوبت را از بین ببرند و انواع پوشش سقف فلزی در مناطقی با بارش برف سنگین یا جاهایی که خطر آتش سوزی وجود دارد به طور فزاینده ای محبوب هستند، زیرا این مواد بام بادوام نسوز است.

پوشش سقف فلزی نوعی سقف با ماندگاری طولانی است و زمانی که در نهایت فرسوده شود قابل بازیافت است و اما نصب نیاز به مهارت های خاصی دارد و هر شرکت سقف سازی آمادگی نصب سقف فلزی درز ایستاده را ندارد که پوشش سقف های فلزی معمولاً 30 تا 50 سال عمر می کنند، اما برخی از آنها 75 سال عمر می کنند و پوشش سقف با روکش پخته شده با کیفیت بالا یا گرانول های معدنی تکمیل شده است، می تواند بسیار شبیه به سقف آسفالت سنتی، شیک های چوبی، یا حتی کاشی های تخته سنگی یا سفالی ساخته شود. آنها یک انتخاب عالی هستند که در آن ظاهر یک نگرانی حیاتی است، اما شما همچنان یک ماده سقفی بادوام و طولانی مدت می خواهید.

البته پوشش سقف سفالی از خاک‌های سفالی ساخته می‌شود که به شکل‌های در هم تنیده شده و برای سختی پخته می‌شوند و اغلب بدون لعاب باقی می ماند، با رنگ مشخصه نارنجی مایل به قرمز یا می توان آن را لعاب کاری کرد و برای تشکیل کاشی های سرامیکی سقف پخت کرد. کاشی سفالی یک ماده پوشش سقف خوب برای آب و هوای گرم یا جاهایی است که هوای نمک وجود دارد و به همین دلیل است که این سقف ها اغلب در مناطق ساحلی جنوبی یا مناطق کویری دیده می شوند. زیرا خاک رس یکی از انواع پوشش سقف است که به دلیل اینکه یکی از بادوام ترین مصالح سقف است، بیشترین دوام را دارد و شما می توانید بیش از یک قرن از سقف کاشی سفالی استفاده کنید که البته پوشش سقف بتنی جایگزین کاشی سفالی با تکنیک‌ها و مزایای مشابه است و اما احتمالاً برای سقف کاشی بتنی کمی کمتر هزینه خواهید کرد.

پوشش سقف بتنی از بتن استاندارد مخلوط شن و ماسه به رنگ های دلخواه قالب گیری می شوند و پروفیل‌های مختلفی در دسترس است، برخی شبیه به کاشی‌های سفالی نورد شده و برخی دیگر با پروفیل کم هستند که این پوشش سقف بتنی گاهی اوقات با یک پوشش تزئینی به پایان می رسد. ایراد این پوشش سقف این است که بسیار سنگین و بادوام است که آن را به انتخاب خوبی در مناطق با باد شدید تبدیل می کند و البته پوشش سقف سنگ مصنوعی به طرز شگفت انگیزی متقاعد کننده برای تخته سنگ طبیعی است که این یک ماده پوشش سقف سبک تر از پلیمرهای مهندسی شده ترکیب شده با پلاستیک بازیافتی و لاستیک ساخته شده است که البته تشخیص این پوشش سقف مهندسی شده از تخته سنگ طبیعی تقریباً غیرممکن است و مواد مصنوعی سبک تر گزینه مناسبی برای خانه هایی است که نمی توانند وزن سنگین تخته سنگ طبیعی را تحمل کنند.