ساخت آلاچیق

آلاچیق آردواز
آلاچیق آردواز
فوریه 26, 2020
خرپای سوله و شیروانی
خرپای سوله و شیروانی
فوریه 26, 2020

ساخت آلاچیق

اگر به دنبال لذت بردن از اوقات فراغت خود در کنار خانواده و دوستانتان در حیاط ویلا یا باغ خود هستید، ساخت و نصب یک آلاچیق می تواند کمک زیادی به شما در این راستا کند. ساخت آلاچیق مزایای فراوانی برای شما به وجود خواهد آورد. مهم ترین آن این است که سایه‌ای برای استراحت شما ایجاد می کند. هم چنین ساخت آلاچیق می تواند شما را از گزند حشرات محفوظ بدارد و بارش باران نیز مزاحم شما نخواهد شد. ساخت آلاچیق ها از نظر شکل ساخت، مواد مورد استفاده و هم چنین نحوه‌ی استفاده به انواع گوناگونی تقسیم می شوند.

ساخت آلاچیق باغی

ساخت آلاچیق باغی یکی از انواع آلاچیق است که برای برگزاری مهمانی ها و مراسم ها در محیط سر باز بسیار مناسب می باشد. این نوع آلاچیق نیز در شکل ها، اندازه ها و استایل های مختلف موجود می باشد. معمولاً در ساخت این نوع ساخت آلاچیق از با کیفیت ترین مواد از جمله چوب، فولاد و غیره استفاده می شود.

ساخت آلاچیق چوبی

ساخت آلاچیق چوبی یکی از انواع آلاچیق است که ظاهری بسیار برازنده و لوکس دارد. ساخت آلاچیق چوبی معمولاً با استفاده از با کیفیت ترین چوب های موجود ساخته می شود و سعی می شود که عنصر کم وزنی در آن رعایت شود. هم چنین سطوح چوب های موجود در ساخت آلاچیق به بهترین شکل پرداخته می شود و به این ترتیب ظاهری یکتا و کم نظیر برای ساخت آلاچیق چوبی پدید می آید.

ساخت آلاچیق فلزی

ساخت آلاچیق فلزی نیز یکی از انواع آلاچیق است که در آن از فلز فولاد، آهن و یا آلومینیوم استفاده می شود. ساخت آلاچیق های فلزی معمولاً کاربرد و استفاده‌ی زیادی دارند چرا که به خاطر استفاده از فلزات در آن ها، عمر و دوام آن ها نیز بسیار بالا می باشد. استفاده از فرفورژه در قسمت های مختلف این ساخت آلاچیق باعث می شود تا بر زیبایی ظاهری آن افزوده شود. هم چنین آلاچیق هایی که از فلز آلومینیوم ساخته می شوند نیز مقاومت بسیار بالایی دارند و نسبت به بقیه فلزات بسیار سبک تر نیز هستند. نکته‌ای که در مورد ساخت آلاچیق های فلزی مطرح است که این است که آن ها به نگهداری خاصی احتیاج دارند تا در طول زمان در اثر زنگ زدگی یا حمله حشرات مختلف دچار آسیب دیدگی نشوند.